DBSK – FC LOMNICE N. POPELKOU 1:5 (0:1)

Branky: 50‘ Sedláček David

Sestava DBSK: Hampl Pavel – Šolc Tomáš, Ježek Petr, Bíšek Vladimír (Bartoň Radek), Horák Miroslav – Pavliš Aleš (Donát Adam), Horák Michal, Kasal Jakub (Žovinec Ivan) – Sedláček David, Klíma František – Stejskal Jan

Sestava FC Lomnice: Dlouhý Michal, Drahoňovský Daniel, Drusan Jan, Gaubman Aleš, Janata Pavel, Jezdinský Jan, Košťák Filip, Kubánek Miloš, Lábek Michal, Majer Filip, Morávek Dan, Poledník Marian, Portyk Tomáš, Přibyl Petr, Sehnoutek Jakub, Topič Petr, Vacek Michael, Veg Jakub, Veg Tomáš

Další přípravné utkání jsme sehráli s účastníkem I.A třídy Libereckého kraje, týmem FC Lomnice n. Popelkou. Do první šance se dostal v 5. minutě Fanda Klíma po nahrávce Honzy Stejskala, ale střílel nad branku, poté přišla šance hostí po naší špatné rozehrávce, ale míč směřoval také nad branku. V 9. minutě pálil nad z trestného kopu Michal Horák a ve 21. minutě Fanda Klíma prověřil jen brankáře hostí. Hned vzápětí měl největší šanci první půle Honza Stejskal, pádil sám na brankáře, ale těsně minul. Ve 31. minutě letěla střela lomnického útočníka nad branku, ve 39. minutě už však střela z levé strany skončila v síti 0:1. Hned z následné akce mohlo být srovnáno, ale centr Honzy Stejskala před odkrytou branku nenašel adresáta.

V úvodu druhé půle přišlo srovnání na 1:1 z hlavy Davida Sedláčka, kterému po hezké akci nacentroval Fanda Klíma. V 55. minutě se prezentoval střelou těsně vedle Fanda Klíma. Lomnice prověřila Pavla Hampla v 61. minutě, poté měl velkou příležitost David Sedláček, který šel sám na branku, ale stejně jako Honza Stejskal v první půli, také branku těsně minul. V další fázi hry se na našich hráčích začala projevovat únava z náročného programu, kdy jsme hráli středa, sobota, úterý, pátek a tak se hosté dostávali do nebezpečných šancí, jedna taková v 62. minutě skončila v síti 1:2. V 68. minutě vyrazil Pavel Hampl střelu z trestného kopu, míč nikdo z našich nedobíhal a tak pro útočníka Lomnice nebyl problém skórovat 1:3. Po rychlém protiútoku v 73. minutě to už bylo 1:4, v 88. minutě zamotal naší obraně hlavu hostující útočník a završil skóre na 1:5. Lehkou korekci mohla přinést 90. minuta a nařízená penalta po faulu na Adama Donáta, exekutor Pavel Hampl ale minul branku.

Sobotní zápas s týmem SK Semily se neuskuteční, další utkání sehrajeme na domácím stadiónu v sobotu 20.6. od 10:15 se Starou Boleslaví.