I.A.tř: DBSK – SK Pěčice 5:2

„A“ – mistrovské utkání – 3. kolo – 5.9.2020


DBSK – TJ SOKOL PĚČICE 5:2 (2:0)


Branky: 29‘, 37‘ Kubeček Pavel, 53‘ Klíma František, 64‘ Donát Adam, 81‘ Klíma Ondřej

Sestava DBSK: Hampl Pavel – Šolc Tomáš, Ježek Petr, Horák Miroslav, Stejskal Jan – Merva Milan (58‘ Pavliš Aleš), Horák Miroslav, Kasal Jakub (61‘ Bobek Lukáš) – Kubeček Pavel (66‘ Vynikal Petr), Klíma František – Donát Adam (74‘ Klíma Ondřej)

Na střídání: Gereg Roman


Ve třetím kole jsme v okresním derby přivítali Pěčice, tým, který jsme už hodně dlouho neporazili.

Od úvodu zápasu jsme dostali hosty pod tlak, v 5. minutě střílel ze 30 metrů těsně vedla Fanda Klíma a v 7. minutě po rohu minul branku Pavel Kubeček. Poté se osmělili i pěčičtí, ale centr za obranu jejich útočník nezpracoval. Ve 14. minutě zahrával trestný kop Michal Horák, jeho střelu tečoval jeden z obránců na roh. Do velké šance se ve 26. minutě dostal Honza Stejskal, ale jeho střela po sólu skončila na tyči. Ve 29. minutě otevřel skóre Pavel Kubeček, po nahrávce Milana Mervy. Na 2:0 zvyšoval opět Pavel Kubeček hlavou po rohu Kuby Kasala. Ve 41. minutě špatně rozehrála pěčická obrana, míč se dostal ke Kubovi Kasalovi, který se snažil přelobovat vyběhnutého gólmana Dufka, ten zahrál rukou mimo pokutové území a uviděl červenou kartu, z následného trestného kopu mířil těsně vedle Pavel Kubeček.

Druhý poločas začal střelou nad branku Milan Merva, v 52. minutě se podél obránce protáhl Milan Merva, nahrál Fandovi Klímovi, který zvýšil na 3:0. Podobnou akci předvedl v 63. minutě Aleš Pavliš, nahrál Adamovi Donátovi a bylo to 4:0. V 66. minutě přeloboval vyběhnutého Pavla Hampla Filip Beran a snížil na 4:1. Spolupráce Klímů přinesla pátou branku v 81. minutě, Fanda centroval a Ondra hlavou skóroval. V závěru utkání jsme si dorazili míč do vlastní sítě, kdy se v malém vápně špatně domluvili Pavel Hampl s Petrem Vynikalem.  

V neděli 13.9. zajíždíme do Sokolče, zápas začíná v 17:00.

Holub Luděk

www.dbsk.cz